Where is Jessica Hyde?

Utopia – absolutnie jeden z najlepszych seriali ostatnich lat.

utopia Co jest w nim takiego niesamowitego?

Nietuzinkowe postaci. Zaczynamy od poznania grupki całkowicie przeciętnych ludzi, ale w miarę rozwoju wydarzeń stają się one coraz ciekawsze. Zmieniają strony (jeżeli w ogóle można mówić o stronach w tym świecie przedstawionym), przechodzą przemiany i stają się kimś innym niż byli.. lub okazuje się, że byli kimś innym od samego początku.

Świetny sposób prowadzenia fabuły, zwroty akcji i jej nieprzewidywalność. Akcja naprawdę nie idzie hollywoodzkimi schematami i naprawdę nie wiesz, co wydarzy się za chwilę. Tym bardziej jest to ważne, że serial należy do kategorii „mocnego kina” – mamy tu tortury, okaleczenia, eksperymenty na dzieciach i morderstwa oczywiście. Gra toczy się o wysoką stawkę, więc i w środkach się nie przebiera.

Komiksowa stylistyka – kolory i kadry.. nie można oderwać wzroku. DO tego muzyka świetnie współgra z fabułą.  Praca wykonana na 5+.

I na koniec być może najważniejsza sprawa. – Jedna rzecz zajebiście mi się spodobała – serial pokazuje, jak główna idea napędzająca Sieć (czyli główną „złowrogą organizację” gdybyśmy mieli mówić typowymi sloganami) zaczyna żyć własnym życiem. Ktoś zostaje wciągnięty w działania organizacji.. a potem sam pilnuje tego, kto go wciągnął… Ktoś był zaangażowanym „działaczem” na najwyższych szczeblach..zechciał się wycofać.. myślicie, że mu się udało? Sieć naprawdę wydaje się nie mieć jednego przywódcy – i jest to pokazane  w genialny sposób. To jest świetne, bo w 99% jak się gdzieś wykorzystuje motyw złowrogiej organizacji, to cel bohatera sprowadza się do „zabij przywódcę”. A co, jeśli przywódcy nie ma?

Aha – głównego bohatera też nie ma 🙂

Krótko mówiąc – must -see.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s